26.11.2017
Dr Michał Gwiżdż w gronie specjalistów Sympozjum „Z Tobą dam radę!”
Michał Gwiżdż, psycholog i specjalista psychiatrii środowiskowej podczas Sympozjum opowie o skutecznej formie pomocy rodzinom i bliskim osób chorych na demencję jaką jest grupa wsparcia.
Codzienna opieka nad osobą cierpiącą na demencję to olbrzymie wyzwanie, które wymaga mierzenia się z niespodziewanymi sytuacjami. Właśnie z tego powodu, opiekunowie szukają zewnętrznej pomocy, biorąc udział w spotkaniach grupy wsparcia. Dla wielu z nich staje się ona źródłem wiedzy i informacji na temat skutecznego radzenia sobie z wymogami opieki. Podczas naszego Sympozjum dr Michał Gwiżdż wygłosi wykład „Praca z członkami rodziny chorego na przykładzie grupy wsparcia dla Opiekunów”.

Michał Gwiżdż jest psychologiem, rosjoznawcą i doktorem nauk humanistycznych. Jest certyfikowanym specjalistą psychiatrii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentem Szkoły Praw Człowieka Fundacji Helsińskiej oraz wykładowcą akademickim związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim. Od kilkunastu lat pracuje w krakowskim ośrodku prowadzonym przez Małopolską Fundację Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera.

Wystąpienie Michała Gwiżdża zostanie poświęcone formie pomocy rodzinom i bliskim chorych, jaką stanowi grupa wsparcia. Zaprezentowane zostaną wzorce tej pomocy, przebieg i zalecenia formalne. Dr Gwiżdż posiada trzynastoletnie doświadczenie w prowadzeniu takiej formy pomocy dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera i innymi zespołami otępiennymi.

Pełna lista prelegentów dostępna jest TUTAJ.
Zarejestruj się!
powrót do listy aktualności