05.10.2016
Prof. Jerzy Vetulani prelegentem sympozjum!
Profesor Jerzy Vetulani, wybitny znawca mózgu i popularyzator nauki poprowadzi wykład specjalny podczas grudniowego sympozjum Opieka – Komunikacja – Aktywizacja osób z chorobą Alzheimera i innymi schorzeniami prowadzącymi do otępienia.
Jerzy Vetulani jest profesorem nauk przyrodniczych, znanym psychofarmakologiem, neurobiologiem i biochemikiem. W latach 1976-2006 pełnił funkcję kierownika Zakładu Biochemii w Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie. Profesor Vetulani jest też członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności oraz honorowym członkiem Indian Academy of Neurosciences. Otrzymał tytuł honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Prof. Vetulani w ciągu kilkudziesięciu lat badań dokonał istotnych odkryć naukowych oraz uzyskał znaczącą pozycję wśród najwybitniejszych uczonych w dziedzinie psychofarmakologii. Jest autorem wielu prac badawczych o międzynarodowym zasięgu – należy do najczęściej cytowanych naukowców. Aktualnie profesor prowadzi blog o tajemnicach mózgu Piękno neurobiologii. Jest także autorem książki o tym samym tytule.

Poza działalnością naukową, prof. Vetulani zawsze chętnie dzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą, którą potrafi przekazać w sposób ciekawy i przystępny dla odbiorcy. Jest charyzmatycznym naukowcem obdarzonym dużym poczuciem humoru, a jego wykłady cieszą się wielkim powodzeniem.

Uczestnicy naszego sympozjum będą mogli uczestniczyć w wykładzie specjalnym prof. Jerzego Vetulaniego w którym opowie o aktywizacji chorych z otępieniem oraz pozytywnych aspektach późnego wieku – dowiemy się, co wpływa na odczuwanie szczęścia u osób starszych.

Pełna lista prelegentów dostępna jest w zakładce PROGRAM.

Zapraszamy do rejestracji!
Zarejestruj się!
powrót do listy aktualności